ХАРКIВСЬКА ДЗОҐЧЕН-СПІЛЬНОТА

Харківська Дзогчен-громада починається з Вчителя – Чог’яла Намкай Норбу Рінпоче, з Його приїзду в Ленінград в далекому 1992 році. Але єднання умів Вчителі та учнів стало можливим завдяки жадобі знання наших ваджрних братів і сестер, які в силу своїх кармічних заслуг зустріли Вчення через книги і наблизили своїми діяннями зустріч.

В кінці 80-х тоді ще в СРСР потрапляють праці Намкай Норбу Рінпоче і, знайшовши відгук в серцях людей, починають проростати в “практиці”. До 1990 року в декількох містах «Союзу» були громади людей, які звернулися до Чогьялу Намкай Норбу за порадою: «Як називати вже існуючі місця поширення Навчання Дзогчен в країнах Балтії, Україні, Росії?». На ретритi у Конвеї в липні того ж року, де присутні російські учні, Рінпоче приймає рішення відвідати нашу країну. А у вересні 1990 року приходить відповідь з назвами п’яти лінгов. П’яте назва – «Карма Лінг» – дається наймолодшої ​​громаді в місті Харків.

Влітку 1991 р з благословення Рінпоче і запрошення Дзогчен центрів до Харкова приїжджає Фабіо Андрик, проводить ретріти по янтра-йоги, знайомиться з людьми. Радісний 1992-й рік – перший приїзд Учителя в російськомовний простір …

З тих пір Дзогчен-громада зростає і розвивається. Проходять Ганапуджі за календарними (і не тільки) дням, робляться колективні практики. Практикуючі спільно вивчають Санті Маха сангху, а в 1996 році з’являються перші харків’яни, які склали іспит базового рівня.

Далі більше: в 1997 р з ретрітом по Танцю Ваджра нас відвідує Андріана Даль Борго, вчить танців ОМ-А-ХУМ і Шість просторів Самантабхадри. Цей ретрит перекладає з англійської Людмила Кисличенко, яка згодом сама стала інструктором по Танцю Ваджра 2 рівня і неодноразово відвідувала Харків з ретрітами.

У 2006 році до Харкова з’їжджаються представники практично всіх ДО російськомовної Сангхи – у нас проходить конференція під керівництвом Еші Сільвано Намкая, на якій обговорюються питання про подальший розвиток Дзогчен-громади і необхідності співпраці.

В даний час Харківська Дзогчен-громада налічує 50 членів і орендує приміщення в центральній частині Харкова (фото №2). Регулярно проводяться колективні практики, заняття по янтра-йоги, Танцю Ваджра, Основі і першого рівня Санті Маха Сангхи. Проходять різні ретріти з інструкторами по Основі і 1-го рівня СМС, янтра-йоги, Танцю Ваджра.

Під час приїзду інструктора з СМС Саші Гомонова ми влаштовували публічні лекції для студентів Харківських ВНЗ. А в 2012 році в околицях Харкова в рамках фестивалю «Тавале» – найбільшого в Україні заходи з практичної психології і духовних практик – відбулася презентація Танцю Ваджра під керівництвом Руслана Кіма і Марії Степаник.

Ми співпрацюємо з ASIA і підтримуємо навчання однієї тибетської дівчинки.

Ми намагаємося, щоб Кармалінг був гідним місцем Навчання в Світовий Дзогчен-громаді і сприяв поширенню того безцінного Знання, яке передає наш Дорогоцінний Учитель Чог’ял Намкай Норбу Рінпоче.